Budapest, 2010. szeptember 13. - Az egyedi megjelenés, a telefonok különleges külseje mellett a felhasználók számára egyre fontosabb, hogy készülékük azáltal is egyénivé váljon, hogy csakis az ő mindennapi életüket és szórakozásukat megkönnyítő, hasznos alkalmazások legyenek a készüléken. Ahhoz azonban, hogy a felhasználók kényelmét szolgáló alkalmazások elérhetők, alkalmazhatók legyenek, szükség volt a készülékek motorjául szolgáló operációs rendszerek fejlesztésére. A nyílt forráskódú operációs rendszer, az Android a legdinamikusabban fejlődő, és várhatóan hamarosan a legnépszerűbb rendszernek számít majd. Fejlesztésében az LG is részt vesz, és telefonjai közül is felszerelt néhányat az "emberarcú robottal".
Napjaink mobiltelefonjai igyekeznek formásak, csillogóak, megnyerőek, színesek és trendik lenni. Kétség kívül a telefon küllemének megtervezése, jó minőségű kivitelezése a mobilgyártás egyik központi kérdése. Emellett azonban dinamikusan fejlődő szegmens a telefonok lelkét adó operációs rendszerek létrehozása, fejlesztése. Programozók egész hada dolgozik azon, hogy minél felhasználóbarátabb, intelligensebb és tökéletesebb rendszert alkossanak, amit aztán a legtöbb mobilgyártó cég alkalmaz majd telefonjaiban.
Az emberarcú robot, Android
Mi is az az Android? Az Android Linux-alapú nyílt forráskódú operációs rendszer okostelefonokhoz. És mi is az az okostelefon? Mi a különbség a nyílt és zárt operációs rendszer között?
Azokat a telefonokat illeti az okos jelző, amelyek lehetővé teszik további, valamilyen szempont szerint kiválasztott alkalmazások telepítését. Gyakorlatban azok a telefonok sorolhatók ide, amelyeken például Android, Symbian vagy Windows Mobile operációs rendszer fut.
Ezek az úgynevezett nyílt operációs rendszerek. Ezeknél a letölthető és telepíthető programoknak az internetnek és a szorgos programozóknak hála, se szeri, se száma. Egyes rendszerek esetében már most több mint százezer letölthető alkalmazásról beszélhetünk, és számuk már ennek a közleménynek az elolvasása alatt is egyre nagyobb ütemben nő.
Van operációs rendszer, amelyik teljesen gyártóhoz kötött, ezek a zárt operációs rendszerek, ezzel szemben az Android legnagyobb előnye, hogy teljesen univerzális; könnyű integrálhatóság és kompatibilitás jellemzi. Másik fő előnye az egyszerű bővíthetőség, amelyhez egyre több alkalmazás áll rendelkezésre. A számtalan miniszoftver soha nem látott mértékben növeli a készülékek egyénre szabhatóságát. A programozók gyakran olyan megoldásokkal állnak elő, amelyre a felhasználók nem is gondolnának, legyen szó akár szórakozásról, vagy praktikus és hasznos kiegészítőkről.
"A jövőben a mobiltelefon piac két vezető operációs rendszere az Andorid és a Windows 7 lesz, így várhatóan egyre több ilyen telefon jelenik meg különböző árkategóriában és tudással. Az LG törekvése, hogy minél szélesebb körben elégítse ki a felhasználói igényeket, ezért a kezdetektől részt vesz az Android fejlesztésében. Ez a közreműködés a mai napig töretlen, amelynek eredménye, hogy az LG 2010-ben számos telefont kínál Andriod operációs rendszerrel. Így az Optimus család következő tagja a One év vége előtt megérkezik hazánkba" - mondta el Kárpáti Zoltán, az LG Electronics Magyar Kft., magyarországi GSM értékesítési vezetője
A barátságos okostelefon
Az első Android operációs rendszerű készülék az LG mobilpalettáján az LG GW620 volt, melyet a magyar piacra márciusban vezetett be a gyártó.
A telefont a...
A cikk folytatásához kattints IDE!
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is a legnépszerűbb közösségi oldalakon (klikk a gombra):