Tesztpad.hu - Hardver, mobil tesztek

Tesztpad.hu - Hardver, szoftver, mobil tesztek minden mennyiségben, magyarul! Informatikai hírek, cikkek, napi frissítéssel!

Friss topikok

Linkblog

A titánok harca - a kamu 3D-film!

2010.04.27. 06:59 TESZTPAD.HU

A kamu 3D szedi áldozatait, a nézők fogalmatlanul tódulnak be a moziba, s a hidegzuhany csak később éri őket. Valóban szükség van az ilyen filmek 3D-sítésére?

A titánok harcát muszáj állatorvosi lóként kezelni, s kapcsán elmerengeni azon, hogy mennyire van szüksége a nézőknek egy utólag, szoftveresen 3D-sített, de egyébként 2D-ben készült akciófilmre. Való igaz, az Alice Csodaországban is efféle konvertált alkotás volt, azonban a gyerek- és animációközeli műfaj még megmentette a szétcincálástól, holott egyértelműen látszott, hogy mekkora a különbség Tim Burton filmjének és a tavalyi, "valódi" 3D-s filmeknek a vizualitása között.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A titánok harca esetében azonban nincs olyan momentum, ami indokolttá tenné a 3D-t - persze a bevételeket kivéve. (S nem is törünk pálcát, hiszen ez utóbbi 100%-ban igazolta is a gyártó döntését, mely egy végletekig 3D-síthető animációs főcímmel és egy-két, utólag a filmbe biggyesztett animált snittel próbálta igazolni a térhatás létjogosultságát.) Azonban a nagy kérdés, hogy akkor ez lenne a helyes út? Nosza, kapjon egy kis 3D-t a Vasember 2, a Perzsia hercege, a Szex és New York 2 és a Robin Hood? Nyilván látványosabbak lennének néhol a filmek, azonban az orrunkra feltolt szemüveggel sem lehetne elfedni a hibákat, hiába tereli el olykor a 3D a figyelmünket.

Az előbb említett filmek nem vállalták be a 3D-t, a Titánok viszont megtette, s valljuk meg, elég érdekes látni a film elejét, hiszen azonnal kiderül, hogy szemüveg nélkül is abszolút élvezhető képet láttunk a vásznon. Ekkor látszott csak igazán, hogy milyen illúzióért hajlandóak a nézők kifizetni pár száz forinttal többet. Való igaz ugyan, hogy az olyan felvételek, ahol a szereplőket ki lehetett emelni a háttérből, valamilyen szinten működtek a konverziónak köszönhetően, azonban az oly sokszor emlegetett, valódi mélységérzés nem volt jelen. Mint ahogy a hagyományos forgatásnak köszönhetően 3D-ben igazán működő jelenetekkel sem találkoztunk, még a klasszikus, képből való kinyúlással sem - ami egyébként sem működne jól konverziós filmnél.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A cikk folytatásához kattints IDE!

 

A bejegyzés trackback címe:

https://tesztpad.blog.hu/api/trackback/id/tr201954600

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása