A Mozilla kiadta a Firefox webböngészőjének legújabb verzióit, amelyekkel kritikus veszélyességű sérülékenységeket valamint stabilitási problémákat is orvosolt.
A Mozilla a Firefox 3.6.4 valamint a Firefox 3.5.10 elérhetővé tételével egyrészt számos biztonsági réstől szabadította meg az alkalmazásait, másrészt a 3.6-os sorozat megbízhatósága, stabilitása érdekében is tett néhány jótékony lépést. Először tekintsük át, hogy milyen sebezhetőségeket számoltak fel a böngésző fejlesztői.
Mindkét új Firefox kiadás esetében kilenc biztonsági hiba javítására került sor. Ezek közül hatot a Mozilla a kritikus veszélyességű sérülékenységek közé sorolt, ami egyben azt is jelenti, hogy a legnagyobb kockázatot rejtő sebezhetőségek kihasználásával a támadóknak lehetőségük nyílhat az érintett rendszerekhez való jogosulatlan távoli hozzáférésre, és az azokon való kódfuttatásra. Ezáltal e biztonsági rések akár kártékony programok terjesztését is elősegíthetik. A legtöbb hiba a böngésző motorjában valamint a JavaScript kezelésben került megszüntetésre.
Az új verziókkal orvosolt egyik sérülékenység érdekessége, hogy azt az a Nils nevű biztonsági kutató fedezte fel, aki az elmúlt két évben a Pwn2Own hekkerversenyen diadalmaskodott. Nils elsősorban a böngészők sebezhetőségeinek felkutatásával szerzett magának hírnevet. Nemcsak a Firefox, hanem az Internet Explorer valamint a Safari kapcsán is voltak már érdekes felfedezései.
Stabilabb lett a Firefox
A Mozilla a mostani frissítésének kiadásakor nemcsak a biztonsági hibák megszüntetésére hívta fel a figyelmet, hanem arra is....
A cikk folytatásához kattints IDE!
Ha tetszett a cikk, oszd meg ismerőseiddel is a legnépszerűbb közösségi oldalakon (klikk a gombra):