A szükségletek bővülése miatt az emberiségnek új utakat kell keresnie a terméshozamok növelésére. Ebben fontos szerephez jut a ma még gyerekcipőben járó, informatikával támogatott gazdálkodás, amelynek korai bevezetői gyors előnyökre számíthatnak - véli Dr Joseph Reger, a Fujitsu Technology Solutions technológiai vezérigazgató-helyettese.
Fotó: Ez a gazdálkodó vezeték nélküli GPS-érzékelőt visel a csuklóján szántás közben. A traktor szintén vezeték nélküli érzékelővel van felszerelve az ülés háttámláján.
Az emberiség maga alatt vágja a fát, ha útjába áll a jövő intelligens gazdálkodását támogató technika terjedésének. A globális népességnövekedést és a fosszilis energiahordozókat kiváltó, mezőgazdasági előállítású fűtőanyagok növekvő arányát látva nincs más választásunk, mint a gazdálkodásban is bevezetni a csúcstechnikát.
A rendelkezésre álló globális erőforrások már ma is szűkösek - és még ennél is nyilvánvalóbb, hogy napjaink hagyományos gazdálkodási módszerei a jövőben már nem állják meg a helyüket. Fejlesztenünk kell, ha azt akarjuk, hogy a terméshozam lépést tartson a szükségletek növekedésével.
A rossz termés és az éhínségek egyre inkább globális következményekkel járnak. Ezek megelőzéséhez segítségül hívhatjuk a technikával támogatott gazdálkodást például a terméshozam szempontjából kritikus, ideális vetési és aratási időpont megállapítására. És akkor még nem is beszéltünk arról, milyen nagy mértékben javítható az IT segítségével a terméskiesést okozó tényezőkre figyelmeztető, korai jelzőrendszerek hatékonysága.
Nyilvánvaló, hogy az IT-szektor eddig nem fordított elég figyelmet a mezőgazdaságra. És az is, hogy nincsenek azonnali megoldások. Ahhoz, hogy a technikával kézzelfogható eredményeket érjünk el a mezőgazdasági termelésben, először is óriási mennyiségű adatot kell összegyűjteni és feldolgozni - ezután pedig javaslatokat kell tenni az optimalizálásra.
Fontos azonban, hogy elinduljunk az úton. Az innovációhoz rendkívül rugalmas IT-infrastruktúrára van szükség, ideális esetben nagy induló beruházási igény nélkül. Olyan környezetre, ahol gyorsan futtathatók a projektek és igény szerint bővíthető a kapacitás. A számítási felhő minden szempontból megfelel ezeknek a követelményeknek.
A számítási felhő mezőgazdasági célú alkalmazásának fő előnye, hogy az infrastruktúra már...